XIAOMI MI BOX 4K ଭାରତରେ ରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଛି: ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି ଏହାର ଫିଚରସ୍
Add caption
ସାଓମି ଭାରତରେ ମି ବକ୍ସ 4K ଲଞ୍ଚ କରିଛି।  ଏହି ଡିଭାଇସର ମୂଲ୍ୟ 3,499 ଟଙ୍କା ଏବଂ ମେ 10 ତାରିଖ ମଧ୍ୟାହ୍ନ 12 ଟାରୁ ଫ୍ଲିପକାର୍ଟ, ମି ଡଟ୍ କମ୍, ମି ହୋମ୍ ଏବଂ ମି ଷ୍ଟୁଡିଓରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |  ଆପଣ ହୁଏତ ଭାବି ପାରନ୍ତି ଯେ ସାଓମି ର  ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି କାରଣ ଆମର କ୍ରୋମକାଷ୍ଟ, ଫାୟାର ଟିଭି ଷ୍ଟିକ୍, DTH ପ୍ରଦାନକାରୀଙ୍କ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ବକ୍ସ, ଆପଲ୍ ଟିଭି 4K ଏବଂ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ବକ୍ସ ଭଳି ଡିଭାଇସ୍ ଅଛି ଯାହାକୁ ଆପଣ ନିଜ ଟିଭି ତଳେ ବସିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରିବେ |  କିନ୍ତୁ ଏକ ନୂତନ ଟିଭିରେ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ “ଅପଗ୍ରେଡ୍” କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଜାର ଅଛି |  କିଛି ପୁରୁଣା ସ୍ମାର୍ଟ ଟିଭି ଅଦ୍ୟତନ (upgrade) କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି ଏବଂ ତେଣୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ସେବାକୁ ଆଉ ସମର୍ଥନ କରୁନାହିଁ |  ଅନ୍ୟମାନେ AOSP ରେ ଚଲାନ୍ତି ଏବଂ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଅନୁଭୂତି ଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଗ୍ରାହକମାନେ ପ୍ରକୃତରେ ସେମାନଙ୍କର ଟିଭି ଅପଗ୍ରେଡ୍ ନକରି ଏକ ସ୍ମାର୍ଟ ଟିଭି ଅଭିଜ୍ଞତା ଚାହିଁପାରନ୍ତି |  ଖୁସିର କଥା, କ୍ରୋମକାଷ୍ଟ ଏବଂ ଫାୟାର ଟିଭି ଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟତୀତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ ମି ବକ୍ସ 4K ଅଛି |  ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ମି ବକ୍ସ 4K ବିଷୟରେ  ଜାଣିବା |

MI BOX 4K ବିଶେଷତା ଏବଂ ସଂଯୋଗ |

ଯେପରି ନାମ ସୂଚାଏ, ମି ବକ୍ସ 4K ରେ 4K ରେ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ କରିବାର କ୍ଷମତା ଅଛି |  ଏହା HDR 10 କୁ ସମର୍ଥନ କରେ କିନ୍ତୁ ଡଲବି ଭିଜନକୁ ସମର୍ଥନ କରେନାହିଁ |  ଏହା ଡଲବି ଅଡିଓ ଏବଂ DTS କୁ ସମର୍ଥନ କରେ କିନ୍ତୁ ଡଲବି ଆଟମୋସ୍ ନୁହେଁ |  ଏଥିରେ 64-ବିଟ୍ 2.0Ghz CPU, 750MHz ରେ ମାଲି 450 GPU, 2GB DDR 3 RAM ଏବଂ 8GB eMMC ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଅଛି |  ଏହାର ଏକ କମ୍ପାକ୍ଟ ଫର୍ମ ଫ୍ୟାକ୍ଟର୍ ଅଛି ଏବଂ ସମସ୍ତ ସଂଯୋଗୀକରଣ ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକ ପଛରେ ଅଛି |  ଆପଣଙ୍କର ଟିଭି, USB 2.0 ପୋର୍ଟ ଏବଂ 3.5 ମିମି ଅଡିଓ ପୋର୍ଟ ସହିତ ସଂଯୋଗ ହେବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଏକ HDMI 2.0b ପୋର୍ଟ ଅଛି |  ଡିଭାଇସ୍ ଏକ ରିମୋଟ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଆସିଥାଏ ଯାହାକି MI TV ରିମୋଟ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ପରି |  ଏଥିରେ ଏକ ପାୱାର୍ ବଟନ୍, ଗୁଗୁଲ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ, ନେଭିଗେସନ୍, ଏବଂ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ଏବଂ ପ୍ରାଇମ୍ ଭିଡିଓ ପାଇଁ ହଟ୍କି ଆଣିବା ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ବଟନ୍ ଏବଂ ଭଲ୍ୟୁମ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଅଛି |  ଡିଭାଇସ୍ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଟିଭି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଚାଲିଥାଏ |  ଏହାର ଗୁଗଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ଅଛି |           
MI BOX 4K ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ ଉପଲବ୍ଧତା |
ମି ବକ୍ସ 4K ର ମୂଲ୍ୟ 3,499 ଟଙ୍କା ଏବଂ ଫ୍ଲିପକାର୍ଟ, ମି ଡଟ୍ କମ୍, ମି ହୋମ୍ ଏବଂ ମି ଷ୍ଟୁଡିଓରେ ମେ 10th, 12:00 ମଧ୍ୟାହ୍ନରୁ ଏହା  ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |

ଯଦି MI BOX 4K ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଉପରେ ଚାଲିଥାଏ, ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ପ୍ୟାଚୱାଲ୍ ଅଛି କି?

ନା, ମି ବକ୍ସ 4K ରେ ସାଓମିର ଟିଭି ପରି ପ୍ୟାଚ୍ ୱାଲ୍ ନାହିଁ |  ସାଓମି କହିିିଛି ଯେ ସ୍ମାର୍ଟ ଟିଭି ଅଭିଜ୍ଞତା ପାଇଁ ପ୍ୟାଚ୍ ୱାଲ୍ ସେହିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏବଂ UI ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସ୍ମାର୍ଟ ଟିଭି ଅଭିଜ୍ଞତାରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ କରିବାକୁ ଦେଇଥାଏ |  ଅବଶ୍ୟ, ମି ବକ୍ସ 4K ସେମାନଙ୍କ ସ୍ମାର୍ଟ ଟିଭି ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ  ନଙ୍କର ପୁରୁଣା ଟିଭିକୁ ଏକ ନୂତନ ସ୍ମାର୍ଟ ଟିଭି ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ନବୀକରଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ |  ଏହା, ତଥାପି, ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର୍ ଏବଂ ଗୁଗୁଲ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟକୁ ପ୍ରବେଶ ସହିତ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଟିଭିର ସମସ୍ତ ଉତ୍ତମତା ଆଣିଥାଏ |  ଗୁଗୁଲ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସହିତ, ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ମାର୍ଟ ହୋମ୍ ଉପକରଣଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରିବେ |

ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦିଅନ୍ତୁ

Previous Post Next Post