ତୋରାଣୀ କାଞ୍ଜି

ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ : 
୧ ବଡ଼ବେଲା ତୋରାଣି
ଅଧାକପ୍ ଖୁଦ 
୧ କପ୍ କଟା ବୋଇତାଳୁ  
ଅଧାକପ୍ କଟା ଟମାଟୋ 
୧ କପ୍ କଟା ଅମୃତଭଣ୍ଡା 
୧ କପ୍ କଟା ମୂଳା 
୨ / ୩ଟା ସାରୁ 
୧ଟି ବାଇଗଣ 
ଫାଳେ ଓଲକୋବି 
୮ / ୧୦ଟି ଶିମ୍ବ 
ଅଧାକପ୍ ଭୁସୁଙ୍ଗ ପତ୍ର 
 ୮ / ୧୦ କୋଲା ରସୁଣ 
୬୭ଟି ଶୁଖିଲା ଲଙ୍କା  
୧ ଚାମଚ ସୋରିଷ 
୨ ଚାମଚ ରିଫାଇନ ତେଲ  
ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁସାରେ ହଳଦି ଓ ଲୁଣ,କିଛି ପାନମହୁରି ।

ପ୍ରସ୍ତୁତ ପ୍ରଣାଳୀ : 
ପ୍ରଥମେ ଏକ ମାଟି ହାଣ୍ଡି ବା ଯେକୌଣସି ପାତ୍ରରେ ତୋରାଣିକୁ ଭଲଭାବେ ଫୁଟଇବା ପରେ କାଟି ରଖିଥିବା ଅମୃତଭଣ୍ଡା , ମୂଳା , କଖାରୁ , ଓଲକୋବି , ଖୁଦ ଓ ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁଯାୟୀ ଲୁଣ , ହଳଦି ପକାଇ ୫ ମିନିଟ୍ ସିଝିବାକୁ ଛାଡ଼ି ଦିଅନ୍ତୁ । ପରିବାଗୁଡ଼ିକ ତୋରାଣିରେ ଭଲଭାବେ ଫୁଟିଲେ ସେଥିରେ ବାକି ପରିବା ଯଥା : ବାଇଗଣ , ଟମାଟୋ , ଶିମ୍ବ ଓ ସାରୁକୁ ପକାଇ ଢାଙ୍କି ଦିଅନ୍ତୁ । ପରିବା ଓ ଖୁଦକୁ ତୋରାଣିରେ ୧୦ / ୧୫ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭଲଭାବେ ଫୁଟାନ୍ତୁ । ଏହା ଭଲଭାବେ ଫୁଟି ସିଝିଗଲା ପରେ ପାତ୍ରଟି ଗ୍ୟାସରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଅନ୍ୟ ଏକ ପାତ୍ରରେ ତେଲ ଗରମ କରି ସେଥିରେ ଶୁଖିଲା ଲଙ୍କା , ସୋରିଷ , ପାନମଧୁରି , ଭୁସୁଙ୍ଗପତ୍ର ଓ କଟା ରସୁଣ ପକାଇ ଛୁଙ୍କ କରି ସିଝାଇ ରଖିଥିବା କାଞ୍ଜିରେ ଢ଼ାଳି ଭଲ ଭାବେ ଗୋଳାଇ କିଛି ସମୟ ଢ଼ାଙ୍କି ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ଯଦି କାଞ୍ଜିକୁ ଟିକେ ରାଗ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଏଥିରେ ଭଜା ଜିରାଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ ଅଳ୍ପ ଟିକେ ପକାଇ ପାରନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲା ଆପଣଙ୍କର ତୋରାଣୀ କାଞ୍ଜି ।


ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦିଅନ୍ତୁ

Previous Post Next Post